Post Job Free

QC Analyst

Company:
Ecolab
Location:
Victoria, Brasov, Romania
Posted:
May 16, 2024

Description:

QC Analyst

Victoria, Brasov

Purolite, o companie Ecolab, lider Mondial in tehnologia de separare, purificare si extractie pe baza de rasini, cauta un QC Analyst la unitatea noastra de productie ultramoderna din Victoria, judetul Brasov!

La Purolite, fabricam produse care ajuta clientii nostrii din intreaga lume, in principal din sectorul farmaceutic si life science, cu tehnologii esentiale pentru fabricarea in siguranta a produselor lor. Este o companie care ajuta la o lume mai curata, mai sigura si mai sanatoasa!

Ce este pentru tine?

Oportunitatea de a face fata unora dintre cele mai semnificative provocaridin lume, ajutand clientii sa obtina apa curate, alimente sigure, energie abundenta si medii sanatoase;

Abilitatea de a avea un impact si de a va modela cariera cu o companie pasionata de crestere;

Sprijinul unei organizatii care considera ca este vital sa includem si sa implicam diverse personae, perspective si idei pentru a obtine cele mai bune rezultate.

De ce sa alegi Purolite?

O organizatie internationala lider mondial, beneficiind de o echipa diversa, multinationala;

Un mediu rapid, dynamic, si in crestere rapida;

Fabricarea de produse tehnice de inalta calitate, dezvoltate mana in mana cu mintile luminate din industrie;

Cultura antreprenoriala la locul de munca cu o structura de management plata, incurajand noi abordari si idei.

Responsabilitati:

Efectueaza analize in timpul procesului de productie, analize pentru produsele finite din zona industriala precum si pentru produsele farmaceutice in conformitate cu procedurile si specificatiile stabilite;

Efectueaza analize la materiile prime si produsele farmaceutice – teste de stabilitate conform procedurilor si ghidurilor in vigoare;

Se preocupa de mentinerea standardelor de calibrare a echipamentelor;

Mentine ordinea si curatenia in laborator;

Mentine contraprobele in zonele de stocare stabilite in laborator;

Anunta QC Supervisor cu privire la nevoile de reactivi, ustensile de laborator si materii prime;

Mentine in buna ordine stocurile reactivilor de laborator si efectueaza noi analize ori de cate ori sunt cerute;

Raporteaza detaliile materialului analizat catre QC Supervisor imediat ce analizele sunt finalizate;

Anunta sefii de tura si operatorii din productie asupra detaliilor materialului analizat, imediat ce rezultatele sunt obtinute;

Se acomodeaza in timp util cu aparatura noua de lucru;

Este responsabil de mentinerea si utilizarea corecta a echipamentelor de lucru conform manualelor tehnice si are grija de proprietatea Companiei;

Este obligat sa respecte prevederile regulamentului de ordine interioara, normele specifice de protectia muncii, instructiunile de lucru specific locului de munca;

Pe toata durata programului de lucru este obligat sa poarte echipamentul de protectie a muncii din dotare;

Indeplineste si alte sarcini rezonabile trasate de QC Supervisor / QC Manager.

Candidatul ideal:

Cunoasterea analizelor fizico-chimie de baza si echipamentului de lucru din laborator;

Bune abilitati de cooperare in echipa;

Prezinta un avantaj experienta de lucru intr-un laborator industrial;

Interfete: QA/R&D/Dep. Productie si Materii Prime;

Absolvent Facultate Inginerie Chimica / Facultate de Chimie.

R00233309