Post Job Free

System Administrator L3

Company:
E-INFRA
Location:
Bucharest, Romania
Posted:
May 12, 2024

Description:

E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 27 ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activeaza in arii precum infrastructura energetica, de telecomunicatii si civila, fiind, de asemenea, prezent si in domenii cheie ca productia de energie si energie verde, distributia de energie si gaze naturale sau telecomunicatii. Grupul reuneste activitatile Electrogrup, Nova Power&Gas, Netcity, Direct One si Wesee, companii active in domeniul proiectelor de infrastructura energetica si de telecomunicatii. Alaturi de acestea, E-INFRA s-a dezvoltat constant si numara astazi peste 1300 de angajati.

In momentul de fata cautam un System Administrator L3 care sa se alature companiei E-INFRA.

Responsabilitati

Administrarea si mentenanța sistemelor si infrastructurii IT la nivel avansat

Gestionarea retelelor si a serverelor pentru a asigura performanta si securitatea acestora

Rezolvarea problemelor complexe si identificarea rapida a incidentelor pentru a minimiza timpul de inactivitate

Implementarea si gestionarea solutiilor de backup si de recuperare a datelor

Monitorizarea continua a performantei sistemelor si identificarea oportunitatilor de optimizare

Colaborarea cu echipa de suport tehnic pentru a oferi asistenta si solutii la nivel avansat

Administrarea platformelor de virtualizare, inclusiv Vmware, Hypervisor, Hyper V, Esxi

Configurarea si gestionarea echipamentelor de securitate, inclusiv Fortigate, Cisco Firepower, Meraki

Administrarea si configurarea switch-urilor de retea, dar si echimamentele Aruba si Unify

Cerinte

Experienta anterioara demonstrata in administrarea sistemelor si infrastructurii IT, cu accent pe nivelul avansat de competente

Cunostinte solide in sistemele de operare Windows servers si Linux

Experienta in gestionarea retelelor, a serverelor si a bazelor de date

Abilitati excelente de diagnosticare si rezolvare a problemelor tehnice complexe

Capacitatea de a lucra sub presiune si de a gestiona mai multe sarcini simultan

Certificari relevante (de exemplu, MCSA, MCSE, CCNA, RHCE, VCP) sunt un avantaj

Abilitati de comunicare excelente si capacitatea de a lucra in echipa

Beneficii

Schema de salarizare axata pe rasplatirea performantei

Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala

Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii

Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati, bonusuri de performanta)