Post Job Free

Sales Representative - Botosani, Romania

Company:
Mars
Location:
Bucharest, 012100, Romania
Posted:
May 13, 2024

Description:

Promovarea produselor Mars si activitati de merchandising in portofoliul de clienti alocat. Contribuie la livrarea obiectivelor de NSV prin atingerea obiectivelor specifice de executie in magazine, masurate prin programul Perfect Store.

Responsabilitati cheie

1. Distributie - Produs – Sortimentatie:

Introducerea produselor Mars in toate punctele de vanzare posibile din portofoliul alocat (la stand sau la raft) in conformitate cu strategia companiei (distributie numerica si/sau ponderata);

Contactarea de clienti noi pentru a negocia comercializarea produselor Mars;

Acoperirea eficienta a portofoliului alocat astfel incat sa viziteze periodic toti clientii, in functie de prioritati si cu frecventa de vizitare stabilita de companie);

2. Standuri/ plasari secundare/ raft

3. Materiale POP:

Sa instaleze materialul de reclama adecvat fiecarui magazin, intr-un mod cat mai vizibil si sa schimbe materialul de reclama deteriorat/depasit (daca este cazul);

Sa inscriptioneze preturile comunicate de client pe facsimile;

4. Colaborare – Raportare:

Sa mentina un contact permanent cu toti clientii de en detail, cu distribuitorii, cu merchandiserii firmelor si engross-istii, pentru o buna sustinere a distributiei/expunerii produselor Mars in zona de activitate;

Cerinte:

Minim studii medii;

Experienta de min. 1 an in vanzari preferabil in segmentul FMCG;

Cunostinte de operare PC;

Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;

Perseverenta in urmarirea scopurilor;

Orientare spre rezultate, buna gestiune a timpului si prioritatilor;

Disponibilitate de a calatori (carnet de conducere).

Ce oferim:

Oportunitatea de a lucra cu peste 140.000 de asociați diverși și talentați, toți ghidați de cele cinci principii.

O companie orientata spre scop, în care ne străduim să construim lumea pe care o dorim mâine, astăzi.

Cel mai bun suport pentru învățare și dezvoltare din prima zi, inclusiv acces la Universitatea noastră internă Mars.

Un salariu competitiv și pachet de beneficii, inclusiv bonusuri periodice si anuale.

Mars este un angajator care ofera șanse egale și toți aplicantii calificați vor fi luati în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, statut de handicap, statut de veteran protejat sau orice altă caracteristică protejată de lege. Dacă aveți nevoie de orice fel de asistență în timpul procesului de aplicare din cauza unei dizabilități, aceasta este disponibilă la cerere. Compania este încântată să ofere o astfel de asistență și niciun aplicant nu va fi penalizat ca urmare a unei astfel de solicitări.

Mars is an equal opportunity employer and all qualified applicants will receive consideration for employment without regard to race, color, religion, sex, sexual orientation, gender identity, national origin, disability status, protected veteran status, or any other characteristic protected by law. If you need assistance or an accommodation during the application process because of a disability, it is available upon request. The company is pleased to provide such assistance, and no applicant will be penalized as a result of such a request.

R98075