Post Job Free

Specialist Trezorerie

Company:
E-INFRA
Location:
Bucharest, Romania
Posted:
April 26, 2024

Description:

E-INFRA este unul dintre cele mai puternice grupuri romanesti, cu o activitate de peste 27 ani. Prin intermediul companiilor parte a grupului, E-INFRA activeaza in arii precum infrastructura energetica, de telecomunicatii si civila, fiind, de asemenea, prezent si in domenii cheie ca productia de energie si energie verde, distributia de energie si gaze naturale sau telecomunicatii. Grupul reuneste activitatile Electrogrup, Nova Power&Gas, Netcity, Direct One si Wesee, companii active in domeniul proiectelor de infrastructura energetica si de telecomunicatii. Alaturi de acestea, E-INFRA s-a dezvoltat constant si numara astazi peste 1300 de angajati.

In momentul de fata cautam un Specialist Trezorerie care sa se alature companiei E-INFRA.

Responsabilitati

Gestiune finantari: revizii anuale, trageri-rambursari (project based), implementare si monitorizare covenants

Gestiune garantii si asigurari, instrumente bancare (LC)

Planning si Executie operatiuni trezorerie (plati)

Managementul incasarilor/collection

Intocmirea rapoartelor de trezorerie

Cerinte

Experienta in implementarea creditelor bancare, finantari si raportari catre institutiile financiare

Cunostinte despre principiile de gestionare a numerarului

Experienta minim 3 ani in gestionarea sistemelor și proceselor bancare

Abilitatea de a gestiona task-uri si subiecte multiple

Beneficii

Schema de salarizare axata pe rasplatirea performantei

Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala

Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii

Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati, bonusuri de performanta)