Post Job Free

Τεχνικός αντιμετώπισης προβλημάτων

Company:
KONE
Location:
Nicosia, Cyprus
Posted:
April 16, 2024

Description:

Αναζητούμε ένα καινούριο μέλος για να ενταχθεί στην ομάδα μας ως Τεχνικός Αντιμετώπισης Προβλημάτων Ανελκυστήρων για υποστήριξη προσωπικού συντήρησης στο πεδίο ή/και τηλεφωνικώς, εφαρμογή επιτόπου εκπαίδευσης, αναγνώριση εξοπλισμών τα οποία αντιμετωπίζουν συχνές βλάβες και αντιμετώπιση προβλημάτων.

Καθήκοντα:

Επίλυση σύνθετων τεχνικών προβλημάτων που είναι πέραν των ικανοτήτων των τεχνικών συντήρησης, χρησιμοποιώντας ορθολογικές αναλυτικές διαδικασίες.

Εκτέλεση πρώτων επισκέψεων/επιθεωρήσεων άγνωστων εξοπλισμών που προέρχονται από την KONE ή ανταγωνιστές.

Υποστήριξη επιστατών συντήρησης στην διαδικασία παράδοσης – παραλαβής νέων εξοπλισμών μεταξύ τμημάτων εγκατάστασης και συντήρησης.

Να επικοινωνεί νέα τεχνικά θέματα που έχουν αναγνωριστεί σε εξοπλισμούς, τα οποία θα μπορούσαν να δημιουργήσουν βλάβες ή θέματα ασφαλείας καθώς επίσης και τις σχετικές ευκαιρίες πώλησης.

Ευθύνη αναγνώρισης και επικοινωνίας επιδιορθώσεων ή ρυθμίσεων τα οποία θα μπορούσαν να μειώσουν τον αριθμό κλήσεων για βλάβη.

Συνεισφορά σε συνεχείς βελτιώσεις προϊόντων, μεθόδων εργασίας και ασφάλειας με αναφορές προς τον προϊστάμενο.

Εκπαίδευση και καθοδήγηση (μεταφορά γνώσης) ατόμων που ορίστηκαν από τον προϊστάμενο σε θέματα ασφαλείας τελικού χρήστη και εργασίας.

Διατήρηση εξαιρετικής σχέσης με πελάτες και χρήστες χρησιμοποιώντας προσέγγιση πρεσβευτή.

Αναγνώριση εξαρτημάτων και προώθηση στο τμήμα παραγγελιών.

Διασφάλιση εργαλείων, οχημάτων και εξειδικευμένων εξοπλισμών ότι είναι συντηρημένα, σε καλή και ασφαλή για χρήση κατάσταση.

Άλλα καθήκοντα τα οποία ίσως ανατεθούν από τον προϊστάμενο.

Απαιτούμενα προσόντα:

Ακαδημαϊκή γνώση Ηλεκτρονικής, Ηλεκτρολογίας ή άλλου σχετικού τομέα.

Εργασιακή εμπειρία σε τεχνικό τομέα ή υπόβαθρο μηχανικής.

Κατανόηση ηλεκτρολογικών και μονογραμμικών σχεδίων.

Καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (Γραπτά και Προφορικά)

Τι προσφέρουμε;

Ευκαιρίες καριέρας σε ένα παγκόσμιο οργανισμό.

Καλό εργασιακό περιβάλλον

Ανταγωνιστικό πακέτο απολαβών.

Εκτεταμένο πρόγραμμα ανάπτυξης και εκμάθησης που καλύπτει μία μεγάλη γκάμα επαγγελματικών ικανοτήτων.

Κινητό τηλέφωνο, Υπολογιστή.

Εταιρικό αυτοκίνητο.

At KONE, we are focused on creating an innovative and collaborative working culture where we value the contribution of each individual. Employee engagement is a key focus area for us and we encourage participation and the sharing of information and ideas. Sustainability is an integral part of our culture and the daily practice. We follow ethical business practices and we seek to develop a culture of working together where co-workers trust and respect each other and good performance is recognized. In being a great place to work, we are proud to offer a range of experiences and opportunities that will help you to achieve your career and personal goals and enable you to live a healthy and balanced life.

Read more on

R0635679